Festyn Integracyjny na osiedlu Michałów

W piątek 28 lipca 2023 r. Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji zorganizowało Festyn Integracyjny. Skąd pomysł na taką  imprezę?  Powód jest prosty. Od 16 lat, na 1 piętrze budynku przy ulicy Królowej Jadwigi 15 mieści się Warsztat Terapii Zajęciowej, który od 1 stycznia 2022 r. prowadzony jest przez nasze Stowarzyszenie. W warsztacie, prowadzona jest rehabilitacja zawodowa i społeczna dla 25 niepełnosprawnych uczestników.

Jako stowarzyszenie prężnie działamy na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów czy uchodźców wojennych. Dlatego postanowiliśmy zorganizować festyn, który będzie świetną okazją, aby spotkać się i poznać naszą społeczność, ale także będzie szansą na nawiązanie nowych przyjaźni i stworzenie trwałych relacji. Wierzymy, że silna więź między nami jest kluczem do wspólnego rozwoju i sukcesu.

Zorganizowany Festyn Integracyjny miał za zadanie promowanie tolerancji, akceptacji
i empatii, a także przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom. Była to doskonała okazja do budowania mostów między różnymi grupami społecznymi, gdzie promowano różnorodność jako wartość, która może wzbogacić społeczeństwo, a także okazja do spotkania się, zabawy
i spędzenia czasu razem, aby przełamywać bariery oraz wzmacniać więzi między mieszkańcami.

Organizacja Festynu Integracyjnego była inicjatywą Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji
i Edukacji
we współpracy z Zespołem Pracy Socjalnej Nr 5 – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Spółdzielni Mieszkaniowej „Michałów” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji.

W trakcie festynu na scenie zaprezentowali się uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji oraz zaproszeni goście:

 1. Zespół muzyczny WTZ STARS w składzie:

Małgosia – gitara, wokal – piękny alt, niezwykle uzdolniona uczestniczka WTZ. Laureatka II miejsca ubiegłorocznego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Tacy Sami”,

Pani Anna – Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Psycholog i doradca zawodowy. Prywatnie miłośniczka kotów – gitara, wokal,

Pani Dorota –Sopranistka w Kameralnym Chórze Mieszanym im. Biskupa Jana Chrapka – wokal oraz

Milena, Michał, Łukasz, Edyta & Edyta, Kuba O., Oskar, Monika, Marcin, Agata, Rafał, Jakub P, Jacek.

 1. Koncert akordeonowy.

 2. Pokazy taneczne i Zumba prowadzone przez siedmiokrotną mistrzynię Polski formacji tanecznych, finalistkę Mistrzostw Europy i Świata formacji latynoamerykańskich naszą wolontariuszkę Natalię S.

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji:

 • kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji
 • konkurs mody ekologicznej z nagrodami
 • warsztaty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym
 • gry i konkursy sportowe z nagrodami
 • stoiska gastronomiczne, gdzie serowano kiełbaskę z grilla, pajdę chleba ze smalcem, przepyszne ciasta i lemoniadę, watę cukrową i popcorn
 • fotobudka od Foto Górczyńscy
 • warkoczyki, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy
 • festiwal kolorów.

Na zakończenie wystąpił Zespół 2nightMilo Mirosław Staśko.

Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi i wszystkim Członkom Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji za organizację festynu. Wielkie brawa dla naszych dzielnych wolontariuszy: Leny, Kingi, Zosi i Nikoli!

Do zobaczenia w przyszłym roku!