Festyn Rodzinny na osiedlu Michałów

Po raz  kolejny, Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji było organizatorem Festynu Rodzinnego, zorganizowanego w dniu 16 czerwca 2024 r. na parkingu przy kościele p.w. Bł. Annuarity przy ul. Królowej Jadwigi 13A.

Organizacja Festynu Rodzinnego możliwa była dzięki ścisłej współpracy Centrów Aktywności Lokalnej:

  • Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej
  • Zespołu Pracy Socjalnej Nr 5 – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu
  • Parafii pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła.

Celem pikniku była integracja lokalnej społeczności osiedla Michałów oraz prezentacja centrów aktywności lokalnej działających na osiedlu.

W trakcie pikniku odbył się kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji. Przygotowano wiele atrakcji:

  • personalizowane nadruki na kubki czy magnesy,
  • malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki,
  • brokatowe tatuaże,
  • bańki mydlane.

Na łasuchów czekała orzeźwiająca lemoniada, kawa mrożona, grill, domowy chleb ze smalcem
i ogórkiem, wata cukrowa, popcorn, pyszne ciasta i ciasteczka.

Pod okiem naszego trenera odbywały się gry i zabawy sportowo ruchowe, gdzie każdy uczestnik otrzymywał nagrody i upominki ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji.

Pod okiem mistrzyni z formacji latynoamerykańskiej – Nikoli Sławińskiej uczestnicy festynu mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Wszyscy uczestnicy także dostali nagrody i upominki ufundowane przez nasze stowarzyszenie.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji na uczestników:

  • Parafialny Zespół Caritas – domowe ciasta i maskotki
  • Świetlica Pod Dobrym Aniołem – warsztaty plastyczne
  • PSP 3 – warsztaty plastyczne, malowanie twarzy
  • Lodziarnia MLECZNA – lody
  • Bogatek – Ośrodek szkolenia kierowców i instruktorów – alko-gogle
  • Możliwość zwiedzania autokaru drużyny Radomiak Radom

W trakcie występów artystycznych zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8  im. Króla Maciusia I oraz uczennice z klasy trzeciej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Królowej Jadwigi.

Nie mogło zabraknąć występu muzycznego przygotowanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji.

W pokazie mody ekologicznej zaprezentowały się dzieci ze Świetlicy Pod Dobrym Aniołem.

Miłośnicy fotografii mogli podziwiać wystawę zdjęć Pana Szczepana Pomarańskiego zatytułowaną „Pieta”.

Nowością na tegorocznym festynie był Punkt Konsultacyjny MOPS i Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji, gdzie pracownicy socjalni wraz z psychologami i pedagogami udzielali porad dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak na prawdziwy festyn przystało, przygotowaliśmy „Test wiedzy o Radomiu” oraz konkurs wiedzy o sporcie, gdzie na laureatów i wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody
i niespodzianki, które wręczane były przez Wicewojewodę Mazowieckiego – Pana Patryka Fajdka.

Nagrody w konkursie o bezpieczeństwie ufundowane zostały przez Zespół  Pracy Socjalnej Nr 5 – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu oraz przez Pana Piotra Szprendałowicza, Radnego Rady Miejskiej.

Słodycze dla uczestników prezentacji i konkursów ufundował także Parafialny Zespół Caritas a Lodziarnia „Mleczna” ufundowała lody.

Serdeczne podziękowania kierujemy do księdza proboszcza Kazimierza Marchewki za wielkie serce i empatię oraz na wychodzenie naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej.

Gorące podziękowania składamy Pani Monice Szczęsnej oraz Zespołowi Pracy Socjalnej Nr 5Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej „Michałów”.

Największe podziękowania kierujemy KADRZE, RODZICOM i UCZESTNIKOM Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji,
a szczególnie Pani kierownik Justynie Mortce oraz Annie Wierzchowskiej – Szymanek, Mirosławowi Kozieł, Anecie Matysiak, Monice Woźniak, Agacie Trojanowskiej, Adzie Glidzie i Justynie Tomczyk.

Nasz festyn nie mógłby się odbyć bez pomocy naszych cudownych WOLONTARIUSZY: Natalii Sitarek, Nikoli Sławińskiej i Zosi Kowalczyk z VI LO im. J. Kochanowskiego, Kingi Seweryn z I LO im. M. Kopernika,  Leny Skoczylas uczennicy IV LO im. Dra Tytusa Chałubińskiego oraz najmłodszej Sary Adamskiej z PSP nr 29.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich członków stowarzyszenia:  Agnieszki Sitarek, Edyty Kozieł, Jadwigi Rudeckiej, Katarzyny Skoczylas, Konrada Główki oraz przyjaciół stowarzyszenia zaangażowanych  organizację festynu: Edyty Zawady, Renaty Staniszewskiej – Głogowskiej, Marleny Główki, Izabeli Dumania, Mikołaja Główki wraz z kolegami, Kingi Trojanowskiej, Mileny Adamskiej, Emilii Pawlak i Mikołaja Mortki (który godnie zastępował mamę Dorotkę).

Gorące podziękowania przekazujemy Panu Wicewojewodzie  Mazowieckiemu – Patrykowi Fajdkowi, za ogromne wsparcie i udział w naszym Festynie Rodzinnym. Dziękujemy, że zawsze znajduje Pan czas dla najbardziej potrzebujących. 

Tradycyjnie, na zakończenie festynu padał deszcz, co nie przeszkodziło uczestnikom WTZ
i Pani Prezes na spontaniczny taniec w kroplach deszczu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie!

Festyn sfinansowany jest  ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji oraz darowizn przekazanych na działalność statutową.