O nas

Kulturalni niePEŁNOSPRAWNI

Realizacja projektu „Kulturalni niePEŁNOSPRAWNI” powstała przy współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji z Bankiem BNP Paribas.

Dzięki otrzymanej dotacji na realizację projektu wolontariackiego, w dniu 29 września 2022r.,  zorganizowano wyjazd do Teatru Muzycznego Roma na musical „AIDA” dla prawie 40 osób z niepełnosprawnościami, w tym seniorów i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

„Aida” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Sir Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Libretto oparte jest na motywach z opery Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

Akcja musicalu rozgrywa się starożytnym Egipcie, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

Musical nie bez kozery został przez nas wybrany, gdyż opowiada o bohaterach pokonujących trudności i jednocześnie spełniających swoje marzenia, co niezwykle łączy się z beneficjentami naszego projektu, którzy na co dzień będąc osobami z niepełnosprawnościami w umiarkowanym i znacznym stopniu mierzą się z pokonywaniem barier społecznych, zawodowych, komunikacyjnych, architektonicznych, przy jednoczesnym braku dostępu lub niezwykle utrudnionym dostępie do wydarzeń kulturalnych.

Spędzony wieczór spędzony w teatrze dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń estetycznych i artystycznych.

Zadanie sfinansowane z dotacji Banku  BNP Paribas na realizację projektu wolontariackiego „Kulturalni niePEŁNOSPRAWNI” oraz ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji.