O nas

Międzynarodowe spotkanie partnerskie w projekcie Erasmus+: “Cities Going Green: Application for the Development of a Green and Smart City”

CGG-final-logo

Drugie międzynarodowe spotkanie partnerskie projektu Erasmus+: „Cities Going Green” odbyło się w dniach 23-24 stycznia 2023 r, na Uniwersytecie w Tallinie, w siedzibie partnera estońskiego.

W trakcie warsztatów partnerzy z Cypru, Estonii, Grecji, Hiszpanii i Polski przeanalizowali kamienie milowe. Omówiono etapy opracowywania aplikacji gry o „zielonych miastach”. W trakcie warsztatów przeprowadzono „burzę mózgów” elementów funkcji gry, takich jak elementy składowe, decyzje, teoria, zasady i system punktów. W trakcie spotkania odbyły się dwie prezentacje Uniwersytetu w Tallinie dotyczące „Kształcenie ustawiczne – patrząc w kierunku zrównoważonej przyszłości” oraz „Zrównoważone i ekologiczne podróże – czy roboty teleobecności są rozwiązaniem?”

W laboratorium EDUSPACE przeprowadzono dwa eksperymentalne warsztaty: pokaz robotów teleobecności, gdzie partnerzy mieli możliwość samodzielnego sterowania oraz koncepcja digital storytelling, gdzie partnerzy za pomocą Ozobota tworzyli własne historie związane z zielonymi i inteligentnymi miastami.