O nas

Międzynarodowe warsztaty w projekcie Erasmus+: “Cities Going Green: Application for the Development of a Green and Smart City”

W dniach 15-16 maja 2023 r. partnerzy projektu Erasmus+ „Cities Going Green” wzięli udział w trzecim międzynarodowym spotkaniu w Atenach.

Pierwszy dzień warsztatów poświęcony był ewaluacji materiałów merytorycznych, które wykorzystane będą w opracowaniu gry edukacyjnej dotyczącej zielonych i inteligentnych miast. W trakcie warsztatów partner z Grecji zaprezentował przygotowaną aplikację. Przeprowadzono „burzę mózgów”, której efekty już niedługo zobaczymy w naszej aplikacji.

Drugiego dnia partnerzy z Cypru, Estonii, Grecji, Hiszpanii i Polski odbyli wizytę studyjną w grecko-francuskiej szkole partnerskiej Ellinogalliki Scholi Jeanne d’ Arc. Pan dyrektor przedstawił bogatą historię szkoły, a także zaprezentował innowacyjne metody nauczania i nowatorskie programy opracowane przez nauczycieli. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego. Wzięliśmy udział w zajęciach klas biorących udział w projekcie. Uczniowie zaprezentowali projekt  “VR Project: Discover Ancient Greece (Acropolis, Delphi, Ancient Olympia)”. Przez chwilę przenieśliśmy się do starożytnych Aten.

CGG-final-logo