Mocium panie! Będzie teatr!

Zadanie “Mocium panie! Będzie teatr! – Fredro dla osób z niepełnosprawnościami” obejmuje realizację programu warsztatów teatralnych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, a rezultatem końcowym będzie publiczna prezentacja efektów pracy artystycznej. Osoby niepełnosprawne wraz z zawodowymi aktorami w ramach integracji przygotują prezentację swoich dokonań w formie przedstawienia z elementami twórczości Aleksandra Fredry.

W dniach 25 – 26 września 2023 r., w Kamienicy Deskurów odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowe z profesjonalnymi aktorami, którzy przygotowują uczestników projektu do przedstawienia teatralnego. Była trema, skupienie i kilku godzinne szlifowanie tekstów sztuki Aleksandra Fredry.

Warto podkreślić, że na co dzień w rolę aktorów-trenerów wciela się kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji. 

Już dzisiaj zapraszamy 14 grudnia 2023 r. na dużą scenę Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Szczegóły niebawem!!!

Zadanie publiczne pn. “Mocium Panie! Będzie teatr! Fredro dla osób z niepełnosprawnościami” dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.