Podsumowanie prac konsorcjum w projekcie Erasmus+: „Cities Going Green” na Cyprze

W dniach 13 – 14 listopada 2023 r. odbyło się czwarte spotkanie partnerskie projektu Erasmus + „Cities Going Green Application for the Development of a Green and Smart City” w Nikozji na Cyprze.

Dwa dni spotkań poświęcone były implementacji opracowanej w projekcie gry dydaktycznej dotyczącej „Zielonych miast”, która jest w korelacji z wytycznymi przygotowanego planu działania przez Komisję Europejską pt.: Europejski Zielony Ład.

Szkolenia konsorcjum odbywało się w siedzibie firmy szkoleniowej Mediterranean Management Center Ltd. Podczas  warsztatów uczestnicy projektu przedstawili uwagi dotyczące opracowanej gry edukacyjnej, testowali oprogramowanie i innowacyjne metody pracy z aplikacją. Doprecyzowane zostały scenariusze rozwijające świadomość ekologiczną dzieci, które będą wykorzystane podczas zajęć szkolnych.

W trakcie spotkania, konsorcjum odbyło wizytę studyjną w szkole podstawowej Apostolos Varnanas. Uczniowie przygotowali przedstawienie przybliżające kulturę i historię Cypru.  

Omówiono także aspekty techniczne szkolenia on-line dla nauczycieli, którzy przeprowadzą pilotażowe testy gry we wszystkich szkołach.  Wprowadzenie gry do klasy może otworzyć nowe możliwości nauczania, zachęcając do eksperymentowania z różnymi metodami dydaktycznymi i stymulując kreatywność w planowaniu lekcji.

Mamy nadzieję, że opracowane przez  konsorcjum Cities Going Green rezultaty będą wykorzystywane w codziennych zajęciach Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie. Do zobaczenia już niebawem!!!