Radomskie Dni Godności 2022

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji wzięli udział w Radomskich Dniach Godności osób z niepełnosprawnościami. Jak co roku, wystawialiśmy nasze prace, ale w tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich zgromadzonych na radomskim rynku nie lada niespodziankę!

W piątek, 10 czerwca 2022 r., uczestnicy i kadra WTZ, a także zarząd i członkowie naszego stowarzyszenia wraz z wolontariuszami zatańczyli Belgijkę.

Nasz energetyczny układ, szlifowany pod okiem Mistrzyń Polski formacji latynoamerykańskich – Angeliki Sławińskiej i Natalii Sitarek, porwał do tańca wszystkich zgromadzonych. Nawet nasza Pani trener Angelika przez chwilę była konferansjerem.

Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy prekursorami w wielu obszarach działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Duma nas rozpiera, bo daliśmy radę, przełamaliśmy bariery
i udowodniliśmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Jesteśmy tym bardziej szczęśliwi, że nasza uczestniczka Małgosia zajęła II miejsce
w IV Mazowieckim Festiwalu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną “Tacy Sami” w kategorii „Wokal”. Gratulujemy serdecznie!!!

Nasze najpiękniejsze Panie i nasi  najprzystojniejsi Panowie – uczestnicy WTZ w sobotę, 11 czerwca 2022 r., wzięli udział w pokazie mody. Było to inspirujące przeżycie. Niezmierne ważne jest przyczynianie się do tworzenia bardziej inkludującego społeczeństwa, które docenia i celebruje różnorodność, pokazując, że piękno nie zna żadnych ograniczeń.