O nas

Seniorzy razem przy wigilijnym stole

W dniu 21 grudnia w restauracji PIVOVARIA Restauracja odbyło się Świąteczne Spotkanie Opłatkowe uczestników projektu realizowanego w ramach zadania finansowanego ze środków Gminy Miasta Radomia pn. „Prowadzenie działań edukacyjnych z profilaktyki uzależnień skierowanych do seniorów”, umowa Nr ZS-VI.8141.18.37.2022.IK.

Świąteczną uroczystość swoją obecnością zaszczyciła Pani Wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

Wszystkich przybyłych seniorów i gości powitała Prezes Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji, składając z serca płynące świąteczne życzenia. Nie zabrakło także ciepłych słów i życzeń od zaproszonych gości.

Po modlitwie i połamaniu się opłatkiem zgodnie ze zwyczajem wigilijnym wszyscy zasiedli do tradycyjnego, wspólnego poczęstunku. Nie obyło się także bez wizyty Mikołaja, który zgodnie ze zwyczajem obdarował wszystkich słodkim podarkiem przygotowanym przez uczestników i kadrę Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji.

Uroczystość przebiegała w ciepłej i rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach wspólnie śpiewanych kolęd inicjowanych przez ks. kan. Kazimierza Marchewkę z Parafii pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła.

Celem spotkania była integracja środowiska lokalnego, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz przełamanie barier społecznych i poczucia osamotnienia. Nasze spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości i uświadomiło, jak ważna w życiu każdego seniora jest obecność drugiego człowieka. Była to okazja do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia, wspomnień o minionym czasie, a także rozmów o planach i nadziejach związanych z Nowym Rokiem 2023.