O nas

Tatry dla wszystkich - wycieczka dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji prowadzi działania na rzecz zapobiegania dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, wyznanie, niepełnosprawność, status społeczny. Wprowadzanie działań mających na celu promowanie równości i szanowanie różnorodności jest niezwykle istotne dla budowania sprawiedliwego i inkludującego społeczeństwa.

Ważnym aspektem działalności Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji jest skierowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnością, mających na celu pomóc im w integracji społecznej, równym dostępie do edukacji, pracy oraz innych dziedzin życia.

Zgodnie z profilem działalności Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji
w dniach 9 – 11 czerwca 2023 r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Zakopanego „Tatry dla wszystkich – wycieczka dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów”. Projekt dedykowany był osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom. Wśród uczestników było także grono naszych niepełnosprawnych seniorów. Realizacja projektu przyczyniła się do pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym oraz zwiększyła ich aktywność w obszarze turystyki i rekreacji.

W trakcie trzydniowego pobytu w Zakopanem, wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Tatrzański Park Narodowy. Odwiedziliśmy Jaszczurówkę, gdzie podziwialiśmy Kaplicę pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa. Zobaczyliśmy kompleks skoczni narciarskich na Krokwi. Przeszliśmy się Doliną Strążyską, aż do Polany Strążyskiej i z powrotem. Przemierzyliśmy Rusinową Polanę, aż do Doliny Filipka. W sumie pokonaliśmy trasę
o długości 13 km. To był nie lada wyczyn dla naszych uczestników.

Relaksowaliśmy się na Termach Chochołowskich. Była także muzyka, taniec i wspólne śpiewanie podczas wieczoru góralskiego. Nie zabrakło kiełbasek i lokalnych przysmaków. Na koniec zwiedziliśmy Krupówki. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to i tak to był pięknie spędzony czas. Dziękujemy i do zobaczenia już niebawem!!!

 

 

Projekt „Tatry dla wszystkich – wycieczka dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów” został sfinansowany z środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji oraz darowizn przekazanych na działalność statutową.Początek formularza

Dół formularza