O nas

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Projekt Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” otrzymał dofinasowanie z Banku BNP Paribas w ramach Programu Grantów Lokalnych .

Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznego grup wrażliwych, w szczególności dzieci z trudnych środowisk, osób starszych i z niepełnosprawnościami, a także  podejmowania działań na rzecz wspierania i integracji osób uchodźczych.

Przekazana darowizna przyczyniła się do wsparcia działań prowadzonych przez stowarzyszanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ekonomicznym, w tym seniorów, uchodźców czy osób z niepełnosprawnościami. W ramach projektu prowadzono warsztaty edukacyjne dotyczące tradycji Bożonarodzeniowych, podczas których uczestnicy wykonywali własnoręczne ozdoby świąteczne.

W dniu 21 grudnia 2022 r., Stowarzyszenie zorganizowano także Kolację Wigilijną dla beneficjentów projektu. W spotkaniu udział wzięła Pani Wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska, ks. kan. Kazimierza Marchewkę z Parafii pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła, a także przedstawiciele Banku BNP Paribas.

Uroczystość przebiegała w ciepłej i rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach wspólnie śpiewanych kolęd. Czas spędzony przy wigilijnym stole był okazją do jednoczenia się, dzielenia się radością i tworzenia wspomnień. Nie zabrakło opowieści, anegdot i wspomnień uczestników związanych z Wigilią. Była to okazja do przekazania tradycji rodzinnych i wartości, które są związane z tym świętem. Stworzyliśmy atmosferę otwartości, akceptacji i troski, gdzie wszyscy uczestnicy czuli się wyjątkowo i docenieni.  Starsze pokolenie miało możliwość dzielenia się historiami, opowieściami i wartościami z młodszymi uczestnikami, ucząc ich o znaczeniu i korzeniach świąt.

Spotkanie Wigilijne było okazją do wzmacniania więzi między pokoleniami, dzielenia się wartościami, tradycjami i miłością.

 

Zadanie „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” sfinansowane z darowizny w ramach Programu Grantów Lokalnych realizowanych przez Bank  BNP Paribas oraz ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji.