Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji pn.: „Prowadzenie działań edukacyjnych z profilaktyki uzależnień skierowanych do seniorów” w dniu 12 września 2023 r., prawie 50 seniorów wzięło udział w zorganizowanej wycieczce do Kazimierza Dolnego.

Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy aktywnie spędzić czas, integrować się z innymi osobami oraz uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach społecznościowych. Wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy pobrzeżem Wisły, ul. Senatorską, weszliśmy na niewysoki punkt widokowy przy kościele i klasztorze Ojców Franciszkanów na Wietrznej Górze. Ne obyło się bez zwiedzania Rynku z kamienicami Przybyłów i Małego Rynku – dawnej żydowskiej części Kazimierza.

Zwiedziliśmy zabytkowy Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja oraz najstarsze organy w Polsce. Obowiązkowo każdy pogłaskał pomnik Psa Werniksa licząc na dobrobyt
i szczęście!

Na zakończenie czekał na wszystkich rejs statkiem po Wiśle – królowej polskich rzek, gdzie
w cudownych okolicznościach natury mogliśmy się zrelaksować.

Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili cudownie czas i czerpali radość z tej wycieczki. Do zobaczenia na następnych wojażach skierowanych do seniorów!

Projekt realizowany  w ramach zadania publicznego pn. „Prowadzenie działań edukacyjnych z profilaktyki uzależnień skierowanych do seniorów” na podstawie umowy nr ZS-VI.8141.21.22.2023.IK w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Radomia na lata 2022-2025. 

Zadanie w całości finansowane jest z budżetu Gminy Miasta Radomia.