„Don Juan” dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach organizowanych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w dniu 7 kwietnia 2024 r. Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji zorganizowało kolejny wyjazd dedykowany dla  54 osób z niepełnosprawnościami. W piękne słoneczne popołudnie wyruszyliśmy do Warszawy do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana, gdzie na Dużej scenie mogliśmy obejrzeć spektakl pt.: „Don Juan”. Premiera przedstawiania odbyła się w styczniu 2022 r., w 400. rocznicę urodzin Moliera i 109. rocznicę otwarcia Teatru Polskiego.

Komedia Moliera powstała w 1665 roku i  była odpowiedzią autora na krytykę innej sztuki „Świętoszek”. Spektakl opowiada historię młodego człowieka, pozbawionego zasad uwodziciela,  który żyje w czasach niezliczonych odpowiedzi na pytania o sens życia i otrzymał wolność ich wyboru. Słucha tylko własnych pragnień, buntuje się przeciwko społecznemu porządkowi, sam dla siebie stanowi prawo, wierzy w nieistnienie Boga. Czy bezbożnik znajdzie w sobie odwagę, by stanąć twarzą w twarz ze Śmiercią? Na to pytanie odpowie spektakl.

 

Zadanie sfinansowane ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji oraz darowizn przekazanych na działalność statutową.