„Mała Syrenka” – spektakl multimedialny

Podejmowane działania Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji w głównej mierze dedykowane są osobom z niepełnosprawnościami. Stąd nasz pomysł na cykliczne organizowanie wydarzeń kulturalnych dla naszych beneficjentów.

W dniu dzisiejszym, 18 lutego 2024 r., zorganizowaliśmy już po raz kolejny w tym roku wyjazd dla 54 osób z niepełnosprawnościami tym razem do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie na musical „Mała Syrenka”.

Niezwykle barwny spektakl powstał na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Przenieśliśmy się do podwodnego świata, zamieszkałego przez baśniowe morskie zwierzęta. Niesamowite wrażenie robi scenografia wzbogacona przez pokazy i animacje multimedialne.

Fabuła spektaklu opowiada o dorastaniu, poszukiwaniu własnej ścieżki, próbowaniu nowych rzeczy i akceptacji siebie. Widzowie towarzyszą głównej bohaterce w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca w świecie. Mała Syrenka jest spontaniczna, robi to, co podpowiada jej serce. Ponosi porażki, płaci za to cenę, ale, dzięki temu, może uczyć się na własnych błędach. Są to na tyle uniwersalne prawdy, że i dorosły widz także może odnaleźć w fabule cząstkę siebie. Motto, które wypływa z przedstawienia jest niezmiernie ważne nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami:  idąc za głosem serca, nie można zgubić samego siebie. Nie zawsze musi wygrać miłość romantyczna, często ważniejsza okazuje się ta do rodziny czy samoakceptacja. Należy odnaleźć siebie i z całym bagażem dobrych i złych doświadczeń pozostać sobą.

 

Zadanie sfinansowane ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji oraz darowizn przekazanych na działalność statutową.