Międzynarodowe spotkanie partnerskie w Estonii

 

W dniach 13-14 lutego 2024 r. Prezes Katarzyna Sławińska wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu partnerskim w projekcie Erasmus+: „Towards Industry 5.0 – challenges, good practices and lessons learned from Industry 4.0 [READY 4I5]”.

Organizatorem był estoński partner Tartu Vocational College. Warto podkreślić, że jest to już kolejny wspólnie realizowany projekt. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele włoskiego partnera Training 2000.

Głównym celem było omówienie poszczególnych rezultatów projektu oraz przedstawienie kamieni milowych. Prace skoncentrowane były nad przygotowaniem zestawu „Dobrych praktyk”, na które składają się m.in. badania ankietowe przeprowadzone w 15 przedsiębiorstwach w krajach partnerskich. Następnym krokiem będzie opracowanie kompendium Przemysłu 4.0/5.0. zawierającego analizy case study dotyczące zastosowania Przemysłu 4.0/5.0 w praktyce.

Partnerzy odbyli także wizytę studyjną w firmie A. Le Coq – najstarszym browarze w Estonii i obecnie producentem napojów z najszerszym portfolio produktów w regionie Morza Bałtyckiego. Firma jest światowej rangi pionierem w automatyzacji linii produkcyjnych, przez co doskonale wpisuje się w Przemysł 4.0/5.0.

 

Już w kwietniu, Partnerzy przyjadą do Radomia.