Międzypokoleniowe spotkanie wigilijne Akcja kolacja

W zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji w dniu 19 grudnia 2023 r. świątecznym spotkaniu opłatkowym, wzięło udział blisko 90 samotnych seniorów, zagrożonych samotnością i wykluczeniem, a także osób ze szczególnie wrażliwych grup społecznych tj.: zagrożonych wykluczeniem społecznym, z niepełnosprawnościami czy uchodźców wojennych z Ukrainy.

W międzypokoleniowym spotkaniu wigilijnym udział wzięli Pani Marta Michalska – Wilk, zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Pani Elwira Skoczek – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu wraz z Panią Jolanta Dygas – kierownikiem Referatu ds. Pomocy Społecznej w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej  oraz Panią Anetą Siedlecką – inspektorem Referatu ds. Pomocy Społecznej w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Pani Prezydent wraz z proboszczem Parafii bł. Annuuarity i św. Michała Archanioła – księdzem Kazimierzem Marchewką złożyli zebranym życzenia świąteczne.

Wnętrza restauracji Pivovaria wypełniły się wspólnie śpiewanymi kolędami.

Po kolacji wigilijnej czekały na zebranych gości słodkie upominki oraz niespodzianka. Na parkiecie zaprezentowali się w pokazie tanecznym Mistrzowie Polski Formacji Latynoamerykańskich PTT 2023 – pary z formacji latynoamerykańskiej CMG Radom (Akademia Tańca CMG), którzy zachwycili zebranych gości choreografią pt.: ”Queen”.

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również na naszym spotkaniu. Przy wspólnym biesiadowaniu nie obyło się bez rozmów i opowieści, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują społeczność lokalną. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny nasze stowarzyszenie przygotowało spotkanie opłatkowe dla seniorów i mogliśmy się przyczynić do przeciwdziałania samotności seniorów w szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy za przybycie  oraz czynny udział w spotkaniu.

akcja kolacja_a4

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji Biedronki.