Spotkanie z Wicewojewodą Mazowieckim

W dniu 6 marca 2024r. Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji odwiedził  Wicewojewoda Mazowiecki Pan Patryk Fajdek. Wizyta Pana Wojewody zbiegła się
z Jubileuszem 17-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez nasze stowarzyszenie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia, kadra, uczestnicy warsztatu i rodzice oraz kandydatka do Rady Miejskiej  Pani Jolanta Sokołowska. Pani Prezes Katarzyna Sławińska przybliżyła zaproszonym gościom pracę stowarzyszenia, prowadzone działania na rzecz rozwoju osób z niepełnosprawnościami czy seniorów. Niezmiernie cieszy nas fakt, że Pan Wojewoda zajmuje się zarówno sprawami osób niepełnosprawnych, ale także sprawami nam niezwykle bliskimi z zakresu rodziny i polityki społecznej czy zdrowia.

Poruszone zostały niezmiernie ważne dla stowarzyszenia kwestie dostępności, gdzie zgodnie z ustawą o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2019, poz. 1696 z dnia 19 lipca 2019 r) należy zapewnić racjonalne usprawnienia w usuwaniu istniejących barier, w naszym przypadku barier architektonicznych. Stowarzyszenie usytuowane jest na 1 piętrze budynku, w którym nie ma windy. Rozwiązaniem jest wybudowanie windy zewnętrznej bądź zmiana lokalizacji.

Pan Wicewojewoda Patryk Fajdek znalazł także czas na rozmowę z rodzicami uczestników WTZ, a także na zapoznanie się z prowadzoną terapią  w naszych pracowniach.

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, Pan Wojewoda złożył wszystkim Paniom życzenia. Z okazji jubileuszu WTZ otrzymaliśmy słodką niespodziankę. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu przygotowanego w pracowni gospodarstwa domowego.

 

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym Jubileuszu.