Szlakiem Mazowieckich Muzeów

Aktywnie wspomagając proces rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami, Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji zorganizowało wycieczkę pt. „Szlakiem Mazowieckich Muzeów” dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w piękny październikowy wtorek.

Uczestnicy podziwiali zarówno eksponaty, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii wojskowości zgromadzone w Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku – Kamiennej, ale także ciekawe zbiory historycznych strojów i ubiorów.

Zwiedzając magnackie komnaty rodów Szydłowieckich i Radziwiłłów i wypoczywając w pięknych okolicznościach przyrody w ogrodach renesansowego zamku w Szydłowcu, przygotowywaliśmy się do wcielenia w role postaci ze sztuki Aleksandra Fredry „Zemsta”, która już niebawem zaprezentujemy na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Organizowanie inicjatyw takich jak wycieczki czy warsztaty to świetny sposób na stworzenie przyjaznego i aktywnego środowiska, w którym osoby niepełnosprawne mogą rozwijać swoje talenty, zyskiwać nowe doświadczenia i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. To również buduje więzi społeczne i wzmacnia wsparcie w społeczności. Dzięki takim działaniom społecznym możemy przyczynić się do bardziej inkluzywnego i wspierającego społeczeństwa.

 

Zadanie sfinansowane ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Innowacji i Edukacji.